EMIRA TURBO, NEJVÝKONNĚJŠÍ ČTYŘVÁLCOVÝ SPORTOVNÍ LOTUS VŠECH DOB, KTERÝ JE MOŽNÉ SI NYNÍ OBJEDNAT.

18.04.2024

Lotus Emira Turbo je nejvýkonnějším čtyřválcovým sportovním vozem, který kdy Lotus vyrobil. S osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která umožňuje rychlé a plynulé řazení, se můžete těšit na neuvěřitelné zrychlení z 0 na 100km/h za pouhých 4,4 sekundy a maximální rychlost až 275 km/h. A to nejlepší? Emira First Edition Turbo je nyní k objednání. 

Před dvěma lety se Lotus Emira V6 představil světu a okamžitě si získal srdce nadšených motoristů po celém světě. S jeho výrazným designem, úžasným výkonem a skvělými jízdními vlastnostmi se stal nejlepším sportovním vozem, který Lotus kdy vyrobil. Jeho přeplňovaný 3,5litrový motor ve spojení se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou poskytuje zážitek z jízdy, který může nabídnout pouze Lotus.

A teď je tady ještě vylepšená verze Emira - Emira Turbo First Edition. Tento dvoumístný vůz s motorem uprostřed je ještě atraktivnější díky přidání čtyřválcového motoru, který je vybaven nejmodernějšími technologiemi a poskytuje neuvěřitelný výkon a účinnost. Tento motor, vyrobený ve spolupráci s Mercedes-AMG, je založen na nejvýkonnějším sériově vyráběném čtyřválci na světě.

Emira First Edition je speciální verze, kterou Lotus vyvinul s novými systémy sání a výfuku a přizpůsobil ji novému mapování řazení převodovky. S výkonem 360 k a točivým momentem 430 Nm je perfektní pro lehkou, pevnou a tuhou hliníkovou konstrukci podvozku Emira. A ještě jedna věc - Emira Turbo je nejvýkonnějším čtyřválcem Lotusu ve všech ikonických modelech, jako jsou Elise, Esprit, Europa, Elan a Elite.

A jak se Emira Turbo jezdí? Je to opravdu vzrušující zážitek. S jeho výkonem zrychlíte z 0 na 100 km/h za pouhých 4,4 sekundy a dosáhnete maximální rychlosti až 275 km/h. A přitom si můžete užívat pohodlí a hladkého řazení osmistupňové dvouspojkové převodovky. Navíc je Emira Turbo šetrnější k životnímu prostředí s nižší spotřebou paliva a emisemi CO2 o hodnotě 208 g/km (kombinovaný WLTP).

Gavan Kershaw, ředitel pro vlastnosti vozidel a integritu produktů Lotusu, řekl: "Pečlivě jsme vyladili nastavení podvozku pro Emira Turbo, abychom poskytli vynikající ovladatelnost, která je charakteristická pro Lotus. Kalibrovali jsme motor a převodovku, abychom vytvořili skvělý zážitek z jízdy s neuvěřitelným výkonem při rozjezdu a vynikajícími jízdními vlastnostmi. A samozřejmě jsme také zlepšili propojení hnacího ústrojí se systémy kontroly trakce a stability, abychom zajistili pocit vysokého výkonu a spojení, které řidiči Lotusu očekávají."

VOZY EMIRA TURBO NA PRODEJ

Emira Turbo First Edition 
Osmium Silver
 
Emira Turbo First Edition
Vivid Red 
Emira Turbo First Edition
Hethel Yellow

Pokud hledáte sportovní vůz, který vás dostane do varu a zároveň nabízí pohodlí a každodenní použitelnost, 

Emira Turbo First Edition je pro vás to pravé.

Nakonfigurujte si vlastní EMIRU TURBO First Edition

Fotogalerie