LOTUS ELETRE

byl představen 29.března 2022 a do ČR zákazníkům LOTUS CAR PRAHA bude vůz dodán v průběhu roku 2023. Aktuálně přijímáme objednávky na vozy s dodáním v roce 2023.

Cena vozu pro český trh zatím nebyla výrobcem stanovena, ihned jak budeme mít nějaké bližší detaily, budeme Vás informovat. 

#ELETRE

Zcela nový a plně elektrický Lotus Eletre je pozoruhodné a progresivní hyper-SUV, první z nového druhu čistě elektrických SUV. Přebírá základní principy a DNA Lotusu z více než 70 let designu a konstrukce sportovních vozů a vyvíjí je do žádoucího zcela nového lifestylového vozu pro příští generaci zákazníků Lotusu.

Proslulé odborné znalosti společnosti v oblasti jízdy a ovládání, řízení a optimalizované aerodynamiky, byly pečlivě a s respektem rozvíjeny. Eletre přebírá srdce a duši nejnovějšího sportovního vozu Lotus Emira a revoluční aerodynamický výkon plně elektrického hypersportu Evija a reinterpretuje je jako hyper-SUV.

Ben Payne, který navrhoval design vozu, poznamenal: "Eletre je progresivní plně elektrický výkonný vůz ztělesňující emoce, inteligenci a prestiž a jako první z lifestylových vozů značky nastavuje standard pro to, co bude následovat. Převzali jsme ikonický designový jazyk sportovního vozu Lotus a úspěšně jsme z něj vyvinuli elegantní a exotické hyper-SUV."

Charakteristickým prvkem designu je jeho "pórovitost" - aerodynamický princip vzduchu proudícího vozem i pod ním, nad ním a kolem něj. Pórovitost byla jádrem designu Evija, je nedílnou součástí Emiry a poskytla jasnou inspiraci pro Eletre. Pro řidiče jsou pórovitost jasnými výhodami - menší odpor při prořezávání vzduchu, což přináší efektivnější jízdu z hlediska lepšího dojezdu, rychlosti a výkonu vozidla