NOVÝ CERTIFIKÁT LOTUS

obsahuje dokumenty o původu vozidla a sběratelské předměty Lotus, které jsou nyní k dispozici vlastníkům Lotus na celém světě.

Pro objednání Certifikátu Lotus je nutné vyplnit formulář níže a zaslat na: vera.dudova@lotuscarpraha.cz

Nový certifikát o původu se dodává v nádherném boxu #forthedrivers, který obsahuje:

• Osvědčení o původu - vytištěno na prémiovém papíru, které poskytuje souhrn údajů o vozidle včetně VIN, barvy a specifikace. Certifikát také uvádí datum, kdy byl vůz vyroben v továrně Hethelu.

 • Build Specification Letter - vytvořený na základě podrobných informací o vozidle z archivu Lotus. Tento dokument poskytuje podrobnější informace o vozidle, včetně jeho motoru, převodovky, standardních funkcí a volitelných doplňků.

• Osobní dopis podepsaný Phil Pophamem, generálním ředitelem společnosti Lotus Cars

Tyto tři dokumenty jsou prezentovány v jednoduché černé obálce umístěné uvnitř dárkoveho boxu. Pod ní je výběr sběratelských předmětů Lotus, včetně hliníkové plakety s vyrytým jménem majitele a informací z Osvědčení o původu; kožená klíčenka Lotus; záložka z uhlíkových vláken s devíti nejvýznamnějšími vavříny motoristického sportu; dárková plechovka se čtyřmi odznaky a inkoustové pero Lotus.

Certifikát původu je možné si nyní objednat za cenu £170 + poštovné £14,95. Certifikát bude odeslán přímo na Vaši adresu.

Doba doručení: 3-4 týdny

Pokud chcete Certifikát LOTUS pro někoho jako vánoční dárek, je nutné si jej objednat neldéle do 13.listopadu, abychom stihli včas doručit.

Máte zájem o Certifikát LOTUS?

— Certifikát LOTUS —

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Zajímavosti

— Lotus Turbo Esprit   —

z roku 1981

má britskou registrační značku UVF 464X a byl poprvé zaregistrován v Lotusu 1. srpna téhož roku. Jeho vlastní Certifikát o původu svědčí o tom, že byl přidělen zakladateli společnosti Colinu Chapmanovi pro jeho výhradní použití. Po Chapmanově smrti v prosinci 1982 byl prodán a od té doby je v soukromých rukou.

Barva vozu je stříbrná diamantová metalíza a reliéfy "Turbo Esprit", doplněna interiérem z červené kůže, klimatizací a zvukový systém Panasonic integrovaným do stropního panelu.

Specifikace je však zcela jedinečná, protože má několik funkcí přidaných na žádost Chapmana, aby se zlepšil jeho vlastní  komfort a radost z jízdy. Patří mezi ně posilovač řízení - byl to vůbec první model Esprit, který kdy měl tuto technologii - plus modifikované a snížené odpružení, upravené brzdy a kola z lehké slitiny BBS Mahle.

5. srpna 1981 vůz použil Chapman k propagaci značky Lotus pro tehdejší britskou premiérku Margaret Thatcherovou, když cestovala Norfolkem. Poté, co přistála na letišti Norwich a promluvila s Chapmanem, posadila se za volant a řídila vůz na soukromém okruhu. Místní média napsal, že řekla: "Byla jsem v pokušení odjet."

Phil Popham, generální ředitel, Lotus Cars, to komentoval: "Jakým lepší způsobem představit náš Certifikát o původu, než ukázáním, jak potvrdil slavnou historii ikonického a jedinečného Turbo Espritu. Archiv Lotus je plně katalogizovaná databáze informací a může poskytnout spoustu zajímavých skutečností o jakémkoli vozidle Lotus z jakékoli doby. Je to perfektní dárek pro majitele Lotus kdekoli na světě. "

Popis obrázku: Lotus Turbo Esprit z roku 1981 zobrazený v Ketteringham Hall v Norfolku, kde začaly tajné práce na počátečním návrhu a vývoji inženýrství na původním Espritu. Budova byla také domovem závodů "Team Lotus" od poloviny sedmdesátých let do roku 1994 a závodním týmem Lotus GT v letech 1995-98

.