LOTUS EMIRA

Emira je zcela nový prémiový sportovní vůz, který dokonale ztělesňuje probíhající transformaci značky Lotus. Vyznačuje se všemi charakteristickými znaky, které automobilový svět od Lotusu očekával - pozoruhodný design, vzrušující dynamický výkon a ovladatelnost ve své třídě, vynikající aerodynamika a bezkonkurenční zážitek "For The Drivers".

#EMIRA

Po odkazu Elise, Exige a Evory představuje Emira pro Lotus obrovský skok vpřed. Tyto okamžitě rozpoznatelné podpisy značky a základní hodnoty byly kombinovány s praktičností, pohodlím, funkčností a technologiemi.

Emira byla vyvinuta na novém lehkém hliníkovém podvozku, což je technologie prosazovaná společností Lotus, která zůstává nedílnou součástí DNA sportovního vozu. Tato inovativní architektura vozidla je zabalena do odvážného designu vyvinutého z modelu Evija. 

Klíčové rozměry Emiry jsou délka 4 412 mm; šířka 1895 mm; výška 1225 mm; a rozvor 2575 mm. 

.

Novinkou modelu Lotus EMIRA je přeplňovaný čtyřválcový 2,0 litr "i4" od divize AMG Mercedes-Benz.

AMG spolupracuje se společností Lotus poprvé, vstoupila do programu Emira jako technický partner a při svém debutu v Lotus došlo k několika zásadním změnám v nastavení motoru. Motor pro pohon zadními nápravy byl upraven novým systémem sání vzduchu a novým výfukem pro účely vozu Emira.

Druhou pohonnou jednotkou je známý 3,5 litr Toyota V6 kompresor, který byl oblíbený u řidičů Exige a Evory. Vozy budou k dispozici s manuální, automatickou a dvouspojkovou převodovkou (DCT).

V rámci řady Emira bude výkon mezi 360 a 400 hp, se zrychlením 0-100 km/h za méně než 4,5 sekundy a maximální rychlostí až 290 km/h. Maximální točivý moment bude 430 Nm a emise CO2 začnou pod 180 g/km.

#Lotus Drivers Pack

Vertikální LED světlomety jsou standardní výbavou s designem inspirovaným křídly. Typový štítek Emira je viditelný z boku a je integrován do C-sloupku. Všechna kola mají průměr 20 palců; standardně budou vybaveny pneumatikami Goodyear Eagle F1 Supersport, zatímco Michelin Pilot Sport Cup 2 budou volitelné v balíčku Lotus Drivers Pack. Pneumatiky byly speciálně vyvinuty pro Emiru jejich výrobcem.

#Handmade in Hethel

Po investici více než 100 milionů liber bude výroba modelu Emira probíhat na nejmodernější výrobní lince. Emira zůstane "Handmade in Hethel", podporovaná novými procesy a technologiemi, které zvýší efektivitu a vybudují kvalitu - "to nejlepší z obou světů".

Zcela nová lakovna má robotickou linku - první pro Lotus, která zlepšila kvalitu, kapacitu a opakovatelnost procesu. Zahrnuje mnoho inovativních technologií, jako je kombinovaná základní barva a čirý lak.

#configure

Vybírat můžete z šesti barev laku dostupných při uvedení na trh - Hethel Yellow, Shadow Grey, Magma Red, Nimbus Gray, Dark Verdant a Seneca Blue finish. K dispozici je sedm barev interiéru - černá kůže Nappa, červená kůže Nappa, šedá kůže Nappa, kůže Tan Nappa, černá Alcantara se šedým prošitím, černá Alcantara s červeným prošitím a černá Alcantara se žlutým prošitím. Dále je na výběr pět možností kol a čtyři barvy brzdových třmenů - černá, červená, žlutá stříbrná.

První vozy budou pro zákazníky LOTUS CAR PRAHA dodávány na jaře 2022. Vozy bude možné objednávat si od září 2021, v lednu 2022 by měly být zveřejněny ceníky vozů, včetně veškeré výbavy a volitelných paketů.

#eBROCHURE

ELEKTRONICKÁ BROŽURA