ELISE FINAL EDICE

Lotus nyní oficiálně odhaluje  slíbenou rozlučkovou edici vozu pojmenovaného po vnučce tehdejšího šéfa značky, Elise Artioliové. Jmenuje se jednoduše Elise Final Edition, přičemž nabízí hned dva různé modely

ELISE SPORT 240

ELISE CUP 250

ELISE SPORT 240

ELISE SPORT 240

FINAL EDICE

Lotus Elise Sport 240 Final Edition se liší posíleným motorem, kdy kompresorem přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 1,8 litru je díky odlišné kalibraci naladěn na 177 kW a 244 N.m, tedy o 17 kW více než u výchozího modelu. Díky tomu vůz zrychlí z 0-96 km/h za pouhé 4,1 sekundy.

Celek doplňují o půl kilogramu lehčí kovaná kola (16" vpředu, 17" vzadu) nebo upravený interiér. Nejvýznamnější změnou je nový digitální přístrojový štít umožňující přepínat mezi dvěma grafikami. Na TFT displeji můžete zvolit tradiční ciferníky, nebo naopak digitální ukazatele jak v závodním autě. Nechybí ani nový, dole zploštělý volant kombinující alcantaru a kůži.

Tyto prvky navíc může doplnit dále odlehčená konstrukce přesně podle motta zakladatele automobilky Colina Chapmana. Při objednání karbonových panelů karoserie (včetně krytu motoru), lithium-iontové baterie a polykarbonátového zadního skla lze snížit hmotnost vozu z 922 až na 898 kilogramů.

ELISE CUP 250

ELISE CUP 250

FINAL EDICE

Lotus Elise Cup 250 Final Edition se odlišuje hlavně upraveným vzhledem pro co nejlepší aerodynamiku i přítlak, a to díky jinému splitteru, zadnímu nárazníku či zadnímu difusoru. Už v základu jsou tu pak tlumiče Bilstein nebo nastavitelné stabilizátory, stejně jako lithium-iontová baterie a lehčí zadní okno pro snížení hmotnosti. Pokud si pak objednáte již zmíněné karbonové díly, klesne hmotnost vozu v tomto případě na 931 kilogramů.

Elise Final Edition je přitom v obou případech dostupný ve speciálních barvách. Modrá Azure Blue odkazuje na první propagační snímky původního Elise, zatímco černá na tradiční barvu závodní divize Lotusu a Racing Green na barvu prvního Elise prezentovaného na frankfurtském autosalonu v roce 1995.

ELISE SPORT 220

Elise CUP 250

— Chcete zasílat novinky o Lotusu ELISE? -

vyplňte svůj email